Projekt "Svatba jako dobrý skutek"

Je nám ctí se s naším projektem "Svatba jako dobrý skutek" prezentovat na krásném místě na zámku v Liblicích. 15.10.2017 budeme na svatebním veletrhu - Svatební rozjímání. Více informací na  http://www.zamek-liblice.cz/clanek-svatebni-rozjimani-2017-23.html  Veškerý zisk z tohoto projektu jde na podporu našich žáků.

 

JAK NESPÁLIT ČAJ - BURZA FILANTROPIE 2017

Jako učiliště se účastníme Burzy filantropie. Náš projekt se týká rekonstrukce cvičné kuchyně pro odborný výcvik a pro plánované kurzy vaření i pro ostatní žáky naší školy. 

 

http://www.burzafilantropie.cz/stredoceskykraj/burza-filantropie/okres-melnik-2017/jak-nespalit-caj-1/

 

Doplňková činnost učiliště

Odborné učiliště Kanina provozuje v souladu se zřizovací listinou a na základě živnostenských oprávnění následující doplňkovou činnost:

  • Hostinská činnost
  • Mimoškolní výchova a vzdělávání
  • Pořádání kurzů, školení, lektorská činnost
  • Ubytovací služby
  • Velkoobchod a maloobchod

 

Hledáte- li prostory a levné ubytování, včetně dobré stravy, v krásném prostředí Kokořínska, nedaleko Prahy, neváhejte nás kontaktovat. Ceny jsou závislé na poskytnutých službách (délka pobytu, počet ubytovaných a stravovaných).

 

Dny otevřených dveří

jsou naplánované na

Čtvrtek 12.10.2017, 14.30-17 hod

Pátek 8. 12. 2017, 12-16 hod

Úterý 16. 1. 2018, 14.30-17 hod

Pátek 9. 2. 2018, 12-16 hod

neváhejte však kontaktovat nás pro osobní prohlídku u nás na učilišti.

Jsme k dispozici na telefonu 315 693 141 nebo mailových adresách simeckova@oukanina a info@oukanina.cz 

Vyjádření ředitelky Mgr. Andrey Šimečkové

 

Vyjádření ředitelky a zřizovatelky školy Odborného učiliště Kanina k výroku paní starostky obce Kanina Jaroslavy Vrané, který uvádí ve zpravodaji středočeského kraje STŘEDOČECH (březen 2017, str. 9):

Vážení přátelé naší školy, zákonní zástupci našich žáků i nových uchazečů o studium. Adresuji toto prohlášení i do řad našich současných žáků a zaměstnanců, jejichž přítomnosti a práce, kterou odvádějí si velice vážím. Považuji za nesmírně naléhavé očistit jméno školy a vůbec důvěryhodnost, dotčenou výrokem paní starostky Vrané.

Paní starostka uvedla ve zpravodaji Středočech větu, cituji: „Zřejmě bude v naší obci končit zahradnická škola…“ (Z telefonického rozhovoru s paní starostkou, který jsem iniciovala záhy poté, co jsem se o výroku dozvěděla vyplynulo, že výrok byl uveden v souvislosti s problematikou, kterou řeší s KÚ středočeského kraje již několik let o převodu pozemků. A tudíž výrok v článku je prý vytržen z kontextu.)

Výsledným efektem však zůstává, že věta vyznívá jednoznačně v neprospěch školy Odborné učiliště Kanina a úmysly, ať už jakékoli, čtenář jaksi nemá šanci v textu z čeho vypátrat.

Škola se sice potýká v současné době s problematikou, která souvisí s nízkým počtem žáků a odráží se na celkové ekonomické situaci a zajištění provozu školy. Ale došlo již k několika zásadním organizačním změnám, aby chod školy zůstal zachován. Nekončíme a velice se těšíme na nové uchazeče o studium.

Naše škola má v obci již více než 50. letou tradici. Specializujeme se na vzdělávání žáků s mentální retardací a kombinovanými vadami a na žáky s SPU. Zůstáváme přístupní i žákům ze sociálně slabšího prostředí, proto nemáme dosud zavedeno školné. V malé obci jako je Kanina s cca 70 obyvateli, v lokalitě CHKO Kokořínsko, se snažím o partnerskou spolupráci s obcí. V kontaktu s naší školou se proto prosím řiďte vlastním úsudkem a neváhejte se obrátit s jakýmkoli dotazem přímo na mě.

Velice ráda Vám na dotazy odpovím.        Mgr. A. Šimečková – ředitelka a zřizovatelka školy

OBĚ RUCE LEVÝ aneb OU Kanina jede MEZI PLOTY

Tak a je to venku, naše učiliště dostalo krásnou příležitost prezentovat se na festivalu MEZI PLOTY s rukodělnou dílnou. Přijďte si nazdobit svůj perníček, budou připraveny perníčky ve tvaru srdíček a kytiček, máme vypracované předlohy a fotky zdobení. Dále si můžete vytvořit ozdobu z kolíčku na prádlo a papírové šablony srdce nebo kytičky a různými technikami si jej dozdobit. 

Nabídka volného pracovního místa

Do svého kolektivu přijmeme kolegu/kolegyni na pozici Pedagog odborných předmětů, odborného výcviku a pedagoga všeobecných předmětů. Nutná plná kvalifikace dle zákona Zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících § 9 Učitel střední školy + speciální pedagogika (minimálně v kurzu celoživotního vzdělávání). Pracovní smlouva na HPP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení. Nástupní plat od 19 000,- hrubého + osobní ohodnocení po zkušební době. Své životopisy posílejte mailem na simeckova@oukanina.cz.

Jarní akce

Koukněte na fotky z pořádaných akcí 

https://www.facebook.com/pg/oukanina.cz/photos/?tab=album&album_id=1422628794426490  

 

Ukliďme česko 2017
Ukliďme česko 2017

Festival Jičín - město pohádky 13. - 17.9.2017

máme to štěstí, že se můžeme se svou rukodělnou dílnou prezentovat na krásném 27. ročníku multikulturním festivalu Jičín - město pohádky s podtitulem Český rok aneb tradice tradičně i netradičně. Budeme se na Vás a vaše děti těšit na hlavním náměstí po celou dobu festivalu. 

Více informací o konání festivalu na http://www.pohadka.cz/